TZ: Krize pracovního trhu vystřídala hospodářskou krizi – české firmy se ale zvládají přizpůsobit

3. 10. 2016

Krize pracovního trhu vystřídala hospodářskou krizi – české firmy se ale zvládají přizpůsobit

V době hospodářské krize se firmy přizpůsobily požadavkům zákazníků a začaly vyrábět úsporné stroje a zařízení. Nyní hospodářskou krizi střídá krize na trhu pracovním a české firmy opět hledají způsob, jak se s nedostatkem zaměstnanců vyrovnat.

Česká ekonomika se nyní potýká s nízkou nezaměstnaností. To v důsledku znamená, že firmy, a to především ty strojírenské, mají nedostatek kvalifikované i nekvalifikované pracovní síly. Sehnat zaměstnance na jakékoliv pracovní místo, obzvlášť jedná-li se o firmu situovanou mimo Brno, je nyní trochu problematické.

„Snažíme se zaměstnancům nabízet firemní benefity, motivační ohodnocení i možnost kariérního růstu, abychom obstáli v konkurenci jiných firem,“ popisuje snahu společnosti LAC o získání zaměstnanců HR specialistka Monika Crháková.

Přesto však problémy s hledáním zaměstnanců přetrvávají a LAC se s tím musel nějak vyrovnat. „Zaměřujeme se nyní především na vnitřní procesy ve firmě – jejich zjednodušení a zrychlení, díky čemuž bychom měli být schopní se stejným počtem zaměstnanců zvládnout více práce, ovšem ne za cenu přesčasů,“ vysvětluje situaci jednatel společnosti LAC Radim Ledl.

Avšak tou nejvýraznější změnou, ke které společnost LAC přistoupila, je upravování konstrukcí pecí, vyvíjení nových postupů výroby a montáže průmyslových pecí a sušáren, kdy se klade důraz především na snadné sestavení a montáž zařízení a tím se ušetřil čas potřebný na jeho vyrobení. „Díky tomu je zapotřebí méně pracovní síly, než tomu bylo předtím a my jsme tak schopni přizpůsobit se nedostatku zaměstnanců, ale také věnovat více času vývoji nových technologií,“ přibližuje situaci Ledl.

Společnost LAC má dvě pobočky. Jednu v Hrušovanech u Brna, která vyrábí průmyslové pece a sušárny, a druhou v Hrušovanech nad Jevišovkou, která se zabývá výrobou žárobetonových tvarovek. Společnost má v současnosti necelých 230 zaměstnanců, roční obrat za rok 2015 dosáhl 347 milionů Kč a ve stejném roce byla oceněna společností Comenius jako jedna ze 100 nejlepších českých firem.

 

Kontaktní osoba:
Nela Patschová
Copywriter a PR specialista
mob.: +420 739 609 087
e-mail: patschova@lac.cz
www.lac.cz

Pece a sušárny>

Žárobetonové tvarovky>

https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/tz-krize-pracovniho-trhu-vystridala-hospodarskou | https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/tz-krize-pracovniho-trhu-vystridala-hospodarskou