Jak šel čas s LAC

1990


Ledl A Crhák – dva slévači a kamarádi, začínají v garáži 10×10 m v Rajhradě. Crhák: „Snažili jsme se vyrobit první pec na výpal keramických hrníčků, které potkal v té době neuvěřitelný boom. Pec nám bouchla. Po pár hodinách.“


Nepodařilo se napoprvé. Ale druhá pec už vydržela. Tentokrát 3 týdny. Crhák: „Těch přešlapů ještě pár bylo, ale nakonec se nám tu naši prvotinu podařilo udržet naživu několik let. A dnes už na pece dáváme i 4letou záruku.“
1992


Ledl a Crhák zakládají firmu LAC, s.r.o. Pece už nevybuchují tak často. Obchodní jednání řeší na poště. Telefony jsou totiž jedině tam. A stojí se na ně hodinové fronty.

1992–1995


Kancelář a výrobní prostory v Rajhradě se postupně zvětšují. Ledl a Crhák vymýšlí, do čeho by se tak ještě mohli pustit.

1995


Rozjíždí se výroba pecí a sušáren ve výrobní hale ve Vojkovicích. A pomalinku začíná i výroba žárobetonových tvarovek. Proč zrovna žárobeton? Protože L a C zjistili, že na trhu není dost kvalitní materiál, který by byli ochotni do svých pecí dávat.

1996


Žárobetony záhy slaví velký úspěch. Ukázalo se, že s dosavadní kvalitou žárobetonu není spokojený skoro nikdo. Žárobetonové tvarovky LAC tak zaplňují díru na trhu a hala ve Vojkovicích přestává stačit. Proto se žárobetonové tvarovky stěhují do výrobní haly v Hrušovanech nad Jevišovkou.

2002


Průmyslovým pecím a sušárnám se však nedaří o nic méně a tak se stěhují i ty. Z Vojkovic do Hrušovan u Brna. Podobnost názvů měst, ve kterých jsou naše provozovny, je skutečně čistě náhodná. Plánované to nebylo.

2003


To je jeden z milníků, na který se nevzpomíná úplně snadno. Tehdy zasáhl výrobní halu v Hrušovanech nad Jevišovkou zničující požár. Zdevastoval výrobní zařízení, hlavní výrobní halu a dokonce i formy na tvarovky. To mohl být pro výrobu žárobetonů konec. Ale díky naší vůli vstát z popela (a to doslova), tvrdé práci našich zaměstnanců a pochopení našich zákazníků jsme se znovu postavili na nohy. Zvládli jsme najet zpátky na tempo výroby v extrémně krátkém čase a a tím jsme se zachránili.

2005


Žárobetony se přestěhovaly do nové výrobní haly. Opět v Hrušovanech nad Jevišovkou. Areál jsme koupili, zrekonstruovali staré haly, postavili nové haly a nakonec se nám tam tak líbilo, že jsme tam zůstali až doteď.

2011


Tehdy jsme provedli první energetický audit u zákazníka. Od té doby testujeme, zda vaše pece nespotřebovávají až příliš mnoho energie...

2012


… a šetříme vám peníze energeticky efektivnějšími udržovacími pecemi PTE Mk.II. S touto novinkou jsme vám pomáhali snižovat náklady v době, kdy se každá koruna počítala dvojnásob. A i nám se díky vývoji této pece podařilo ustát ekonomickou krizi.

2013


A protože L a C mají v pecích opravdu nebývalou zálibu, přichází s lahůdkou pro fajnšmekry. V dílnách HuB a HnJ se rodí zahradní pece Amphora – to nejlepší z obojího.

2014


Bouráme, budujeme a rekonstruujeme další výrobní haly v Hrušovanech nad Jevišovkou. Žárobetonových tvarovek LAC, zdá se, není nikdy dost!

Navazujeme spolupráci s externími společnostmi, kde montujeme naše největší pece, sušárny a celé technologické linky především pro automobilový průmysl. Výrobní hala v Hrušovanech u Brna je už pro naše zařízení moc malá.

2015


V tomto roce jsme získali od společnosti Comenius ocenění 100 nejlepších českých firem. 97. příčka nám udělala velkou radost.

2016


Už jsme na 87. místě! Opět jsme se umístili mezi 100 nejlepšími českými firmami, ale tentokrát jsme si prý vedli ještě o malinko lépe. Děkujeme.

Na trh jsme uvedli dvě nové laboratorní pece - zpopelňovací pec LZ a pec LHS na středněteplotní aplikace do 1500 °C.

A jako novinku roku jsme představili inovovanou sušárnu SV Mk.II s výrazně lepší cirkulací vzduchu a možností rychlejších zakázkových úprav.

2018

Výroba pecí a sušáren se přestěhovala z Hrušovan u Brna do výrobních a administrativních prostor v novém areálu Lac v Židlochovicích. Nová výrobní hala nám umožňuje zefektivnit výrobní proces a vyrábět ještě kvalitnější produkty pro naše zákazníky.

 

Ředitelství společnosti

LAC, s.r.o.

Topolová 933
667 01 Židlochovice
Česká republika

tel:

+420 547 230 016

e-mail:

info@lac.cz

 

Sídlo společnosti (fakturační adresa)

LAC, s.r.o.

Topolová 933
667 01 Židlochovice
Česká republika

IČ: 46903470
DIČ: CZ46903470
Registrace KS v Brně, oddíl C, vložka 59

Pece a sušárny>

Žárobetonové tvarovky>

https://www.lac.cz/cs/o-nas/historie-spolecnosti | https://www.lac.cz/cs/o-nas/historie-spolecnosti