Nízkoteplotní průběžné pece pro žíhání světlometů v automobilovém průmyslu
Pro proces žíhání na odstranění pnutí po svařování u automobilových světlometů nebo zadních skupinových svítilen, jsme vyrobili celou řadu nízkoteplotních pecí s vertikálním dopravníkem typu páternoster a několik pecí s horizontálním řetězovým dopravníkem. Nucená cirkulace vzduchu rozdělená do více zón u těchto pecí zajišťuje dokonalé rozložení teploty přímo na vsázce. Páternosterový dopravník u pecí s vertikálním dopravníkem (např. pec SV 30500/15) pak navíc minimalizuje nároky na zastavěnou plochu.
Pro výrobce světlometů je zásadní, aby uvnitř pece byla minimální prašnost. Svítilny se po tepelném procesu lakují, nesmí na nich být žádný prach a vstup a výstup z pece napojen na superčistý prostor pro dodržení daných podmínek. I vnitřní prostor pece je konstrukčně řešen tak, aby prašnost byla omezena na minimum. Museli jsme proto zajistit, aby u těchto průběžných nikde nebyla odkryta žádná izolace. Všechny mechanické díly a izolační plochy uvnitř komory pece jsou zakryty plechem a utěsněny speciálním těsněním bez silikonu.
Dalším požadavkem je dodržení přesného rozložení teploty v peci, které jsme museli kontrolovat přímo na dílech. Vzhledem k tomu, že se jedná o průběžné pece s dopravníkem, měřili jsme rozložení teploty pomocí bezkontaktních čidel. Díky výkonné cirkulaci vzduchu se nám podařilo dosáhnout požadované hodnoty +/-3 °C.