Úspěšný projekt v oblasti snižování emisí - dodávka energeticky úsporné žíhací vozokomorové pece VKNC 7200

LAC proaktivním způsobem vytváří inovativní řešení uhlíkové výzvy. Energeticky úsporné pece LAC jsou s každou další generací šetrnější k životnímu prostředí. Našim zákazníkům dodáváme vysoce kvalitní technologie tepelného zpracování, čímž poskytujeme konkurenční výhody - zvyšujeme výkonnost, energetickou účinnost a chráníme společně životní prostředí. Snížení uhlíkové stopy: až třetinová úspora nákladů na provoz energeticky úsporných pecí LAC.
Dodávka vozozkomorové žíhací pece VKNC 7200 pro Vítkovické slévárny, spol. s r. o. je jedním z úspěšných projektů v oblasti dodávek energeticky úsporných pecí a snižování emisí CO2. Přesněji, byla instalována nová žíhací pec VKNC 7200 včetně sledování spotřeby elektrické energie náhradou za venkovní žíhací pec na topný olej. Cílem instalace nové elektrické žíhací pece je v první řadě zejména modernizace a zjednodušení žíhacího cyklu, nezanedbatelné je ale také snížení emisí. Odstraněním lehkého topného oleje a přechodem na vytápění elektrickou energií budou ročně sníženy emise tuhých znečišťujících látek o 177 kg, NOx o 570 kg, CO2 o 88,70 tun.emise-VKNC-(1).png
Krátká případová studie k tomuto projektu, vzniklá ve spolupráci se společností Vítkovické slévárny, spol. s r.o., je ke stažení zde:
 
Pece LAC jsou navrženy s důrazem, vždy k výrobku přidat něco navíc - ať už je to snížení provozních nákladů, spotřeby energií, emisí anebo výhodné servisní smlouvy. Nejraději pak snižujeme vaše provozní náklady, spotřeby energií, ale i emise.

Pece a sušárny>

Žárobetonové tvarovky>

https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/uspesny-projekt-v-oblasti-snizovani-emisi-dodali | https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/uspesny-projekt-v-oblasti-snizovani-emisi-dodali