TZ: Ekonomickou krizi jsme překonali i díky úsporným zařízením

V Brně 14. 9. 2015

Ekonomickou krizi jsme překonali i díky úsporným zařízením

„Dosud jsme na veletrhu měli vždy nová inovativní zařízení. Tentokrát jsme však šli trochu jinou cestou. Chtěli jsme ukázat, že i u našich standardních pecí dostávají zákazníci vždy něco navíc. Něco, co jim usnadní práci. U této pece je to válečková dráha, která jim značně ulehčuje zakládání vsázky,“ vysvětlil ředitel společnosti LAC Zdeněk Vysloužil.

Na loňském ročníku MSV se podařilo společnosti LAC vytěžit hned z několika obchodních jednání, která se v průběhu týdne MSV odehrála. Od letošního ročníku si pak společnost LAC slibuje ještě trochu více především proto, že podle jejího jednatele Jiřího Crháka již ekonomická krize ustupuje. „To se projevuje i na ochotě českých strojírenských firem (a nejen těch) investovat do nových výkonnějších i úspornějších zařízení,“ řekl jednatel společnosti LAC Jiří Crhák.

Podle Crháka se společnosti LAC podařilo zvládnout ekonomickou krizi bez hromadných výpovědí částečně i díky zaměření na úsporná zařízení. „Úspory jsou to, na co každý slyší. Každá ušetřená koruna, především v době ekonomické krize, byla cenná. My jsme na tento úsporný trend zvládli včas zareagovat a začali jsme vyrábět elektrické tavicí a udržovací pece, které díky izolaci s nízkou absorpcí tepla ušetří zákazníkovi až 30 % energií,“ uvedl odborník na slévárenství ze společnosti LAC Radan Potácel. Třicetiprocentní úsporu slibují i plynové tavicí a udržovací pece LAC s rekuperačním systémem, které efektivně využívají zbytkové teplo.

Společnost LAC je jednou ze stálic brněnského strojírenského veletrhu. Nevynechala ani jediný ročník. Vysloužil i proto uvažuje o tom, zda a jak se tvář MSV změní, když přejde pod správu města Brna. „Dosud bylo vystavování na MSV skutečně jen radostí. Pořadatelé nám vždy ochotně pomohli s instalací zařízení i čímkoliv ostatním, co bylo třeba. I naši zákazníci si organizaci MSV vždy pochvalovali. Jsem proto zvědavý, zda se nás, jako vystavovatele, plánovaná změna ve vlastnictví výstaviště nějak dotkne. Změní se poplatky za výstavní místo? Změní se cena vstupenek? Zůstane MSV organizačně tak dobře zvládnutý? To se všechno ukáže až časem,“ uzavřel Crhák.

LAC, s.r.o. je ryze česká společnost, která se vypracovala z garáže 10x10 m až do výrobních, skladovacích a administrativních prostor o celkové ploše 25 000 m2. Vyvíjí a vyrábí žárobetonové tvarovky i průmyslové pece a sušárny. V nabídce mají více než 50 řad standardních pecí a sušáren a měsíčně vyvíjí v průměru 8 zakázkových projektů. Od jejich vzniku v roce 1992 vyrobili už přes 12 000 pecí, které žhnou ve více než 35 zemích světa. A abyste získali představu o jejich růstu – v roce 2000 měli 114 zaměstnanců při obratu 85 milionů korun, dnes mají zaměstnanců 240 a roční obrat se šplhá k 324 milionům.

 

Vedoucí marketingového oddělení společnosti LAC
Pavel Herůfek
+420 777 566 353
herufek@lac.cz

Pece a sušárny>

Žárobetonové tvarovky>

https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/tz-ekonomickou-krizi-jsme-prekonali-i-diky-usporn | https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/tz-ekonomickou-krizi-jsme-prekonali-i-diky-usporn