LAC, s.r.o., přestěhoval výrobu pecí do nové haly v Židlochovicích

Touha po vlastní výrobní hale a také nevyhovující prostory pronajaté provozovny v Hrušovanech u Brna byly motivem pro výstavbu nové výrobní haly v Židlochovicích. Pro nový areál byl ve spolupráci s městem Židlochovice vybrán pozemek o velikosti 35 tis. m2 v průmyslové zóně ve směru na Žabčice. „Stavbu jsme zahájili v červnu 2017 a za necelých 10 měsíců jsme se do nového areálu již stěhovali. V Židlochovicích tak funguje výroba pecí a sušáren v hale na ploše cca 6 400 m2 a administrativa na ploše 2 000 m2. Halu je možné modulárním způsobem dostavět a rozšířit výrobu až na dvojnásobnou velikost,“ popisuje Ing. Radim Ledl, jednatel společnosti.
Výrobní hala vybavená moderním zařízením a zejména mostovými jeřáby umožňuje snazší přesuny materiálu a pecí ve výrobě a expedici. „Novou halu jsme si už všichni zasloužili. Pronajatá hala nevyhovovala našim požadavkům a také jsme chtěli fungovat již ve vlastních prostorách. Díky většímu prostoru a zejména výšce, jsme schopni vyrábět v hale i největší typy pecí. Moderní kancelářské prostory jsou odměnou pro zaměstnance v administrativě. Pro všechny zaměstnance funguje reprezentativní jídelna s výtečnou kuchyní. Věřím, že moderní výrobní a administrativní areál LAC přináší do regionu Židlochovic jednoho z největších a stabilních zaměstnavatelů,“ doplňuje Jiří Crhák, jednatel společnosti.
Společnost LAC začala fungovat od roku 1990, kdy se majitelé pustili do výroby pecí v Rajhradě. Firma se postupně rozrostla na dvě samostatné provozovny, výrobu pecí a sušáren a výrobu žárobetonových tvarovek, které nachází uplatnění i při výrobě pecí. V současné době je LAC největší tuzemský výrobce a významná část produkce je určena do zahraničí. Produkty směřují téměř do celého světa významným výrobcům dílů pro automobilový i letecký průmysl a dalším průmyslovým výrobcům. Pece vyrábí společnost v novém areálu v Židlochovicích a žárobetonové tvarovky vyrábí v Hrušovanech nad Jevišovkou. Společnost zaměstnává 230 zaměstnanců, v roce 2017 dosáhla obratu zhruba 330 milionů Kč. V roce 2015 se společnost umístila v žebříčku 100 nejlepších českých firem. Toto ocenění, které vyhlašuje společnost Comenius, získal LAC i za rok 2016.

Ing. Lukáš Volša
Marketingový manažer
volsa@lac.cz, + 420 777 566 353

 

Pece a sušárny>

Žárobetonové tvarovky>

https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/lac,-s-r-o-,-prestehoval-vyrobu-peci-do-nove-haly | https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/lac,-s-r-o-,-prestehoval-vyrobu-peci-do-nove-haly