Elektrická vozová pec VKNC 47800/85

Významnému výrobci kolejových vozidel v České republice jsme předali do užívání elektrickou vozovou pec pro tepelné zpracování ocelových svařenců. V tomto případě se jedná konkrétně o tepelného zpracování po svaření rámů podvozků železničních vozidel.

Touto pecí se opravdu můžeme pochlubit - je to největší vozokomorová pec s nucenou cirkulací vnitřní atmosféry z produkce LAC. Její objem je úctyhodných 47 800 l, rozsah pracovních teplot 200-800 °C a vnější rozměry (š x v x h) 6 m x 6 m x 12 m.

Rozměry pece pak nejlépe vyniknou na naší společné fotografii zaměstnanců LAC:
IMG_9818a-copy-(Large).jpg
Užitné rozměry pecního vozu, na který je vsázka zakládána portálovým jeřábem, jsou (š x h) 3,8 m x 5,3 m, pracovní výška komory pece pak 1,9 m. Pro náročný provoz strojírny byla velmi důležitá robustnost pece a použitých materiálů. Pec je sestavena z robustní ocelové konstrukce, kvalitních ISO bloků, kalcium-silikátových izolačních desek a žárobetonových tvarovek vyrobených v naší pobočce v Hrušovanech nad Jevišovkou. Manipulace s pecním vozem, stejně jako s dveřmi je zajištěna elektrickým pohonem. Vytápění z pěti stran a nucený oběh vnitřní atmosféry zajišťuje rovnoměrné rozložení teplot. Pec je řízena programovatelnou PID regulací a je doplněna zakázkově řešeným software pro evidenci vsázky pomocí čtečky čárového kódu a pro tisk protokolů z procesu tepelného zpracování.
Mezi speciální schopnosti tohoto zařízení patří široký rozsah pracovních teplot 200-800 °C, rychlý náběh na teplotu minimálně 180 °C/hod a řízené nucené chlazení. Pec je dodána včetně ventilačního a odtahového systému a zbytkové odpadní teplo pak lze v zimním období přesměrovat k vytápění okolních výrobních prostor. 

Děkujeme vám partnerům a zákazníkům, kteří vkládáte důvěru v naše úsilí, které nejlépe vystihuje LAC slogan "ART OF HEATING". Obdobných zařízení si moc vážíme a budeme dělat vše pro to, abychom si i u všech dalších dodaných pecí a sušáren zasloužili tuto poctu - dostat z papíru na dílnu zajímavé technické nápady a konstruovat unikátní výrobky.

Pece a sušárny>

Žárobetonové tvarovky>

https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/elektricka-vozova-pec-vknc-47800-85 | https://www.lac.cz/cs/novinky/pece-a-susarny/elektricka-vozova-pec-vknc-47800-85