21.02. 2017
» Úvodní stránka » Novinky » Elektrická stacionární kelímková pec PTV 330/11

Elektrická stacionární kelímková pec PTV 330/11

PTV 330/11 je pec, která představuje nejnovější inovační trend v oblasti elektrických tavicích a udržovacích kelímkových pecí, který směřuje k jejich maximální energetické úspornosti a bezúdržbovému provozu.
   
  
PTV pece vychází z dříve osvědčené konstrukce pecí PTE, které nemají klasickou vyzdívku v topné komoře a při stejných vnějších rozměrech pece je možno z tohoto důvodu zesílit vrstvu izolační vaty a dosáhnout tak snížení prostupu tepla mezi topnou komorou a pláštěm pece.
Topné odporové dráty jsou ve formě meandrů umístněny přímo na vatové vyzdívce pecní komory.
 
Silnou izolací zadržené teplo neuniká mimo pec, ale přechází přes kelímek do vsázky což představuje maximální využití elektrické energie, potřebné pro ohřev a natavení vsázky.
  
Dalším progresívním prvkem, zrealizovaným na této peci je pneumaticky odsouvané víko, které je ovládáno nožním spínačem (případně to může být i automatické spínání v taktu robotické ruky při plnění VT licího stroje).
Tento prvek eliminuje ztrátu tepla sáláním ze vsázkového otvoru při otevřeném víku pece. V tomto stavu dosahují ztrátyaž 40-50 procent elektrického výkonu pece oproti peci zavřené.
Obsluha, nebo automat otvírá víko pece jen na nezbytně nutnou dobu při nabírání kovu a vsázkování, jinak je víko zavřené. To umožňuje vysoká rychlost odsuvu víka (cca 1,5 s potřebné na zavření/otevření).
  
Přesným monitoringem pecí pomocí speciálního přístroje vlastní konstrukce jsme zjistili, že pece PTV jsou oproti starým, šamotem vyzděným pecím s topnými trubicemi a litinovým víkem až o 50 a více procent úspornější.
Ve srovnání s pecemi současné konstrukce s použitím např, topných panelů je pec PTV úspornější o cca10 procent.
V případě, že budete mít zájem o podobné pece, rádi Vám provedeme přesné měření Vašich starých pecí a nabídneme Vám řešení, jak uspořit energii. U nabídnuté investice samozřejmě garantujeme její návratnost.
Aktuality emailem
Opětovným zadáním emailu se odhlásíte
Partnerský klub
Poptávkové formuláře
Katalogy Bazar

Plná verze Informace o firmě
ISO 9001 BUREAU VERITAS Certification

© 2000 - 2016 LAC s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Publikování jakékoliv části webu povoleno pouze se souhlasem provozovatele.
Zdrojový kód je validní dle XHTML 1.0

Pravidla užívání | Ochrana osobních údajů | Mapa webu


Euro Tento projekt je spolufinancován evropským fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.